O kurzech

Jana Drdácká organizuje a vede pravidelné kurzy flamenca v Tanečním studiu ELEMENT, Opletalova 27, Praha 1. Kurzy jsou určeny pro ženy i muže na úrovni začátečníků, mírně a středně pokročilých a pokročilých. Obsahem kurzů je rytmická průprava, technická cvičení paží a nohou a výuka prvků různých flamenkových tanců. V průběhu mírně pokročilých a pokročilých kurzů se vyučuje krátká choreografie jednoho z tanců (alegrías, tangos, bulerías, soleá, sevillanas atd.).

Lektorka klade důraz na individuální přístup ke každému účastníkovi. Flamenco je především sólový tanec, ve kterém vyniká osobitost každého interpreta. Toto je krédo výuky Jany Drdácké.

Co na sebe?

Oděv by měl být taneční a především pohodlný. Široká dlouhá sukně, typická pro flamenco, není v začátečnických kurzech vyžadována. Obuv na flamenco je speciální – nejvice se jí blíží nepodbitá obuv na step. Měla by mít uzavřenou a ohebnou špičku, pásek přes nárt a nižší podpatek. Obuv, oblečení i hudbu si můžete pořídit v obchůdku Flamenkín (www.flamenkin.cz), info: 603 417 550.